wtorek, 17 marca 2015

Nowy projekt pana Armitage’a?

Plotki głoszą o jego uczestnictwie w adaptacji powieści Edith WhartonSummer”/ „Lato”.  

O czym jest powieść? W skrócie, co znalazłam tutaj:
Wczesnym latem w niewielkim miasteczku North Dormer Charity Royall, adoptowana córka miejscowego adwokata,zauważa na ulicy młodego człowieka, którego styl bycia i ubranie świadczą, że przyjechał z dużego miasta. Poznają się później, w bibliotece, w której Charity pracuje jako bibliotekarka. Okazuje się, że młodzieniec jest architektem i poszukuje książek o wczesnym budownictwie Nowej Anglii. Lucius budzi w dziewczynie zupełnie nowe uczucia, z czasem opanowuje jej myśli zupełnie. Powoli dowiadujemy się o niezwykłym pochodzeniu dziewczyny. Wharton umiejętnie stopniuje napięcie, dostarczając kolejnych informacji na temat bohaterów, a także powoli odkrywając przez czytelnikiem ich prawdziwe, skrywane pod różnymi maskami oblicza, a wszystko to na tle przyrody, która dzięki naturalistycznym opisom znakomicie podkreśla aktualny stan duchowy głównej bohaterki.
Powieść, pełna wewnętrznych konfliktów, moralnych rozterek i naturalistycznych opisów dowodzi, że Wharton jest jedną z największych przedstawicielek literackiego naturalizmu w literaturze amerykańskiej.
Fragment powieści tutaj.14 komentarzy:

 1. Plotki, ploteczki... :))
  Mam nadzieję, że:
  a) ten film będzie dobry
  b) zostanie zrealizowany
  c) doczekamy się jego premiery :))
  Oczywiście o ile informacja się potwierdzi ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też mam taką nadzieję ;-)

   Usuń
  2. Takie plotki to ja naprawdę lubię:) Podzielam Wasze nadzieje, dziewczyny. Myślę, że jeśli coś konkretnie będzie na rzeczy, to Ryś wspomni o tym na twitterze.

   Usuń
  3. Pewnie i tak zrobi Zosiu, skoro już „obserwuje” pewne osoby ( które mogą być związane z tym projektem) na Tweeterze.

   Usuń
 2. Oby ten film powstał! Nareszcie coś w moich klimatach. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wprawdzie nie znalazłam nigdzie jakieś wzmianki kogo by mógł zagrać Ryś, ale myślę, że film może być bardzo ciekawy.

   Usuń
  2. Może będzie tym adwokatem? Adwokatem jeszcze nie był... ;D
   Dobra, za wcześnie na domysły, trzeba poczekać na jakieś konkretniejsze wieści ;)

   Usuń
  3. No cóż, myślę że na Luciusa jest zbyt dojrzały:-)

   Usuń
 3. Richard miał zagrać/dać głos w nowej Alicji. wiadomo coś nowego na ten temat?

  Agata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc nie za bardzo jestem zorientowana w tym jego projekcie, oprócz tego że „Alicję w Krainie Czarów” produkuje Tim Burton. Chyba trzeba się uzbroić w cierpliwość.

   Usuń
 4. No ciekawa jestem czy plotki, czy coś powstanie. Bo szczerze powiedziawszy chętnie bym Rysia w czymś nowym zobaczyła :)
  Roza_000

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym chciała aby te plotki się potwierdziły Różo, ale jak zwykle z RAprojektami bywa, musimy uzbroić się w cierpliwość i trzymając kciuki poczekać . :-)

   Usuń

Nadrzędną zasadą tego bloga jest szacunek dla pana Armitage’a, dla autorki bloga, jak również dla komentujących, którzy pozostawiają tu komentarz. Zostawiając swój komentarz zobowiązujesz się postępować zgodnie z tą zasadą. Autorka bloga zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza, który wg jej uznania będzie naruszał powyższe zasady.