piątek, 28 lutego 2014

Happy Guy Day! I zaopiekuję się tobą...

Dziś chciałabym Wam przypomnieć sir Guy’a z drugiego sezonu serialu BBC „Robin Hood”, ( czyżbym słyszała „och nie, znowu”? :-)). Odcinka siódmego zatytułowanego „Show Me The Money”. Dla przypomnienia, ojciec Marian umiera uprzednio wykradając Szeryfowi dokumenty Czernych Rycerzy, a Sir Guy zauważa, że strażnik jej ojca został zabity sztyletem Marian. Następnie Sir Guy zwaraca się do Marian:
Richard Armitage jako Sir Guy of Gisborne w serialu BBC "Robin Hood" S2E7 "Show Me The Money". Mój screen.

Sir Guy: Posłuchaj. Tu może być niebezpiecznie dla ciebie.
Marian: Dlaczego?
Sir Guy: To chyba twoje, jak sądzę. (pokazując sztylet) Strażnik twojego ojca został tym zabity.
Marian: Nie obchodzi mnie to!
Sir Guy: Ale Szeryfa to obchodzi. A kiedy się dowie, że twoim sztyletem zabito jego strażnika, wtedy cię powiesi.
Marian: Nie…







































Sir Guy: Pozwól, że się tobą zaopiekuję. Ochronię cię. Zawsze mi na tobie zależało, Marian. Moje uczucia. Myślałem, że odeszły. Ale jednak nie. Są silniejsze niż kiedykolwiek.


Nawet jeśli po chwili Sir Guy zauważa, że to jego zachowanie było nie na miejscu, to mnie i tak chwyta za serce. 



Richard Armitage Interview (TEASER)


Musiałam to tu umieścić :-)

czwartek, 27 lutego 2014

Gratulacje dla pana Armitage'a!

Jak zapewne wiecie, Richard Armitage został uznany przez The Anglophile Channel “Favorite British artist of the year”, czyli “Ulubionym brytyjskim artystą 2013 roku ”.

Źródło

Serdeczne gratulacje panie Armitage! 



Mam nadzieję, że  w krótce będziemy mogli  zobaczyć wywiad z którego pochodzi poniższe zdjęcie. 

Źródło
Aktualizacja 28/02/2014, nie mogę się powstrzymać od umieszczenia jeszcze jednego zdjęcia pana Armitage’a,(bo, tak brakowało mi jego nowych zdjęć) pomimo jego słabej jakości.   

środa, 26 lutego 2014

"Serce Góry", fanfik autorstwa Kate, część 5.

Część czwarta tutaj.

Leżeli wtuleni w siebie w blasku księżyca. Luthien spała, Thorin obejmował ją mocno swymi silnymi ramionami. Nie mógł zasnąć. Bił się z myślami, których nie rozumiał, których się bał, ale z którymi musiał się zmierzyć…

poniedziałek, 24 lutego 2014

I znów możemy zagłosować na pana Armitage’a.

Tym razem pan Armitage został nominowany do Jameson Empire Awards 2014. Głosować należy tutaj


Dzięki arianafandoms.tumblr za info o tym głosowaniu. 

Będę tu wieczorem, jak wrócę od dentysty. 

niedziela, 23 lutego 2014

Nowy projekt pana Armitage’a.

Jak podała Ali na swojej stronie internetowej RichardArmitageNet.com już niedługo będziemy mogli usłyszeć Richarda Armitage’a czytającego nową adaptację Szekspirowskiego Hamleta. Powieści napisanej przez A.J.Hartley'a i Davida Hewsona, a która ma się ukazać 20 maja. Więcej o tej powieści tutaj. Zapewne wiecie jak bardzo lubię głos pana Armitage’a, o czym pisałam tutaj, i myślę, że ucieszy Was wiadomość, że Ali z RANet zorganizowała konkurs, którym można wygrać “The Lords of the North” autorstwa Bernarda Cornwella, audiobook, którego kupienie graniczy z cudem. Szczegóły konkursu tutaj.

piątek, 21 lutego 2014

Krótki post na Guy Day.

Myślę, że powszechnie wiadomo, że moim ulubionym sir Guy’em (a przynajmniej tym od którego trudno mi oderwać wzrok ;-)), jest ten z drugiego sezonu serialu BBC „Robin Hood". Ale dziś chciałabym zwrócić Waszą uwagę na sir Guy’a z trzeciego sezonu wspomnianego serialu. I na rodzącą się w nim przemianę.
Jonas Armstrong jako Robin Hood i Richard Armitage jako sir Guy of Gisborne w serialu BBC "Robin Hood" S.3E.1 "Total Eclipse". Mój screen.



Dla przypomnienia, Robin podbiega do Gisborna przyciskając nóż do jego gardła. 
Gisborne: Zrób to. Skończ to…proszę 

Robin Hood: Chcesz tego?
Gisborne: Żyję w piekle.
Robin Hood: Zatem pozostań tam. 




Za każdym razem ten krótki dialog pomiędzy Robin Hoodem a sir Guy’em ściska moje serce. 
A później, pada jedno z moich ulubionych wypowiedzi Sir Guy’a skierowane do Sheriffa, a mianowicie:

Gisborne: Wiesz, doszedłem do wniosku, że jednak cię nie lubię.




Mam nadzieję, że będę tu wieczorem ;-) 

wtorek, 18 lutego 2014

Jedno fan wideo lub kolejna piosenka do kolekcji.


Niejednokrotnie mówiłam, jak chociażby tutaj, że dzięki wspaniałym fanom Richarda Armitage’a odkrywam nowe horyzonty. I tak też było tym razem po obejrzeniu powyższego fanwidea z muzyką zespołu Takida. Polski tekst piosenki użytej w tym fanwidzie możecie przeczytać tutaj. I już nawiasem dodam, że piosenka trafiła do mojego folderu "ukochana muzyka".