poniedziałek, 23 listopada 2015

Mała zgadywanka, czyli mój powrót na bloga.

Witam Wszystkich po dłuższej przerwie. Przerwie, która była mi potrzebna aby przemyśleć i poukładać sobie blogowe sprawy. I myślę, że najlepszą metodą powrotu do RA-świata jest powrót do zachwytu nad postaciami granymi przez Richarda Armitage’a.
Zatem dziś proponuję Wam małą zgadywankę, która będzie składać się z kilku odsłon. Dziś pierwsza z nich, w której proszę Was o podanie w komentarzach odpowiedzi na dwa poniższe pytania.

1. Proszę wymienić postacie grane przez Richarda Armitage’a, które używały okularów.

2. Między jakimi postaciami, proszę podać imię i nazwisko postaci, toczy się poniższy dialog:

Ona:- Ile to już minęło? 10 lat?
On:- Raczej 20.
Ona:- Nie wierzę. Wyglądasz tak…
On:- Normalnie..
Ona:- Inaczej, zmieniłeś się.


Prawidłowe odpowiedzi podam w osobnym poście w czwartek, 26/11/2015. Nagrodą jest świadomość dobrej znajomości postaci granych przez mojego naszego ulubionego aktora, Richarda Armitage’a.

23 komentarze:

 1. Aniu! Ależ miła niespodzianka!:) Mam nadzieję, że poukładałaś sobie wszystkie blogowe sprawy i teraz będziemy już tylko wspólnie oddawać się RAdości.:)

  Zatem ... RA postacie w okularach: Lucas North, Paul Andrews, Gary Fuller, John Porter, Heinz Kruger, Harry Kennedy. Czy motocyklowe gogle Ricky'ego też się liczą?
  A dialog pochodzi z "Moving On". To pierwsze spotkanie po latach John'a Mulligana i Ellie Morgan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam jeszcze o Francisie i jego okularach zegarmistrza.:)

   Usuń
  2. Fiu, fiu Eve, jestem pod wrażeniem. I prawdę mówiąc Francisa nie brałam pod uwagę. Ale teraz nie powiem czy to dobra odpowiedź. ;-)

   Usuń
  3. Tak mnie poyztzwnie zszokowałaś swoimi odpowiedziami, że nie zdążyłam podziękować za Twoją chęć dzielenia RAdości.

   Usuń
  4. Tak mnie poyztzwnie zszokowałaś swoimi odpowiedziami, że nie zdążyłam podziękować za Twoją chęć dzielenia RAdości.

   Usuń
  5. To teraz zaczerwieniłam się.:) Dzięki.:)
   I jeśli mogę, to dorzucę jeszcze dra White'a, bo o ile pamiętam, t na jednym z "niezwykle wyraźnych" zdjęć z planu miał okulary. Głowy nie dam. Co najwyżej wymienię własne okulary na mocniejsze.:))

   Usuń
  6. Podziwiam Twoją skrupulatność Eve, ale ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam czy są to poprawne odpowiedzi. ;-)

   Usuń
  7. W porządku.:) Poczekam spokojnie do czwartku.:)

   Usuń
 2. Przerwa zdecydowanie była potrzebna, ale dobrze, że już się skończyła :)

  No tak, a Eve jak zwykle pierwsza zgarnęła całą stawkę swoją rozległą wiedzą :) Przyznam szczerze, że dziś nie jest mój dzień na zgadywanie i absolutnie wstydzę się, że nie wymieniłabym pewnie nawet połowy z tych postaci. Zastrzeliłaś mnie tym pytaniem :) A już o drugim nie wspomnę. Zapamiętywanie takich szczegółów nie jest moją mocną stroną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate, to bardzo Cię przepraszam, ale Ania rozbudziła mojego ducha rywalizacji.:))
   A poza tym, to jak mogłaś nie pamiętać pierwszych słów Mulligana?:))

   Usuń
  2. Wiem, wiem, przepraszam. Nie pamiętałam :) Ja naprawdę niewiele tekstów pamiętam. Oprócz "I have the only right" :))) I "turn around". A poza tym to jeśli chodzi o zapamiętywanie to jestem ciemna jak tabaka w rogu :)

   Usuń
  3. Kate, chyba wiem, czemu zapamiętałaś "I have the only right".:) Z tego samego powodu, dla którego pamiętam "normal" Mulligana.:)

   Usuń
  4. Dzięki za zrozumienie w sprawie przerwy, Kate :-)
   Serio zastrzeliłam Cię tym pytaniem? A ja myślałam, że to jedne z łatwiejszych jakie przygotowałam ( RA w okularach wygląda nieziemsko)… to teraz Ty mnie zastrzeliłaś….
   Teraz się zastanawiam czy nie powinnam umieszczać tekstu w oryginale…hmmm….

   Usuń
  5. Spokojnie, dawaj trudniejsze, może dam radę :) To pewnie kwestia tego, że tak jak wspomniałam, to nie jest mój dzień na zgadywanie, a poza tym naprawdę mam ograniczoną pamięć. Ale przyznam też szczerze - trudno byłoby mi tak z marszu odpowiedzieć, bo dawno już nie oglądałam żadnej RAprodukcji. A takie szczegóły jak okulary naprawdę nie rzucają mi się w oczy - wiem, to dziwnie brzmi, ale mam strasznie wybiórczą pamięć :) Mogę nie zauważyć okularów, ale za to zauważę jakąś interesującą zmarszczkę. To dopiero umiejętności :)))

   Usuń
  6. Każda umiejętność w dzieleniu się RAdością jest mile widziana. :-) Mam nadzieję, że jak troszkę wypoczniesz to następne zagadki będą dla Ciebie łatwe.

   Usuń
 3. Eve, przecież znamy Kate i powiedziała te słowa przez zwykłą skromność.
  Aniu, ile się działo podczas twojej nieobecności z Ryśkiem.
  A te dzisiejsze zdjęcia z Berlina to istna perełka.
  http://www.gettyimages.com.au/photos/actor-richard-armitage…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak zupełnie od RA-świata nie uciekłam, więc coś tam wiem ;-) Zdjęcia z planu do „Berlin Station” są w osobnym poście

   Usuń
 4. Bardzo mnie cieszy Twój (obiecany na FB) powrót. :) Mam nadzieję, że odpoczęłaś i dzięki temu odnalazłaś swoją radość ze śledzenia kariery RA. ;)

  Co do konkursu - świetny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Anushko, mnie również cieszy, że chcesz tu zaglądać :-)
   I cieszę się, że podoba Ci się zabawa w zgadywanki. :-) Liczę, że następnym razem skusisz się aby odpowiedzieć na te pytania.

   Usuń
 5. A jak się nazywa ten przyrząd, którego używał Francis? To też się liczy? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc nie wiem jak ten przyrząd na Francisowym nosie się nazywa. Ale ma dwie soczewki, zauszniki, i osadzony jest, jak wspomniałam, na nosie więc można uznać to za okulary ;-)

   Usuń

Nadrzędną zasadą tego bloga jest szacunek dla pana Armitage’a, dla autorki bloga, jak również dla komentujących, którzy pozostawiają tu komentarz. Zostawiając swój komentarz zobowiązujesz się postępować zgodnie z tą zasadą. Autorka bloga zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza, który wg jej uznania będzie naruszał powyższe zasady.