czwartek, 29 września 2016

Nowy zwiastun "Berlin Station".

Richard Armitage as Daniel Miller


40 komentarzy:

 1. Wybaczcie, że znów będę marudzić, ale trochę to okrutne. Oglądamy kolejne trailery, widać, że serial będzie zaskakujący i wciągający, a wciąż nie mamy pewności, czy ktoś poza Amerykanami dostąpi zaszczytu obejrzenia losów Daniela i jego misji.:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odczuwam dokładnie to samo. To bardzo irytujące, zwłaszcza że nawet zwiastun był niedostępny dla nas ( nawet nie jestem pewna, czy za chwilę nie założą blokady na ten który umieściłam tutaj).

   Usuń
  2. A może to takie "badanie rynku"?:) I stąd to nieustanne kuszenie nas (po właściwej:)stronie Oceanu), ale bez obiecywania, że zobaczymy produkt finalny? :) Jakby nie było, nie podoba mi się to.
   A Daniel i tak kupił mnie z miejsca i żadne pomysły promocyjne nie zepsują mi tego.:)

   Usuń
  3. Oby to jednak nie było „badanie rynku” , bo moją frustracja sięga zenitu. A takie działania, na takim przekornym fanie jakim jestem ja, mogę nie przynieść oczekiwanego przez nich skutku. Brrr….
   Daniel nie do końca (jeszcze) mnie przekonuje, ale ten zwiastun pokazuje, że zapowiada się bardzo ciekawy z wartką akcją serial.

   Usuń
  4. W zwiastunach ciekawe jest to, że cudnie manipulują widzem. Zazwyczaj zdania i sytuacje wyrwane z kontekstu tworzą zupełnie inną rzeczywistość, lub (jak w tym przypadku) sugeruję pewne "rozwiązania" zagadki. I (niestety) to tez jest powód, dla którego oglądanie ich jest tak irytujące, gdy nie ma pewności weryfikacji teorii za miesiąc, pół roku, czy kiedyśtam.:)
   Bardzo starałam się nie obiecywać zbyt wiele po Danielu. Nie ze względu na RA a dlatego, że to (to będzie niepoprawne politycznie - wiem:) amerykańska produkcja. Jednak po tym, co do tej pory zobaczyłam ... Daniel ma baaardzo duży kredyt zaufania.:)

   Usuń
  5. Spokojnie :) jak oficjalnie nie będzię tego serialu po naszej stronie oceanu, Internet to załatwi ;) pojawią się z pewnością linki do ściągniecią a napisy będzię można ściągnąć z napiprojekt.pl lub innych tego typu stronach. Trzeba sobie jako fan radzić ;D

   Usuń
  6. Wiesz, niejednokrotnie doświadczaliśmy tego, że film jest inny niż ten którego zachętę widzieliśmy w zwiastunie, bądź jak to czasem ma miejsce w przypadkach komedii wszystkie fajne żarty były w zwiastunie. Mam nadzieję, że tak nie będzie w przypadku BS, oraz że będzie nam dane to zweryfikować. I że Daniela, choć o nim jeszcze jest dużo do odkrycia, będzie można zobaczyć w drugim sezonie.

   Usuń
  7. Jasne!:) Potrzeba matką wynalazków i z pewnością sobie poradzimy. Jak w przypadku Francisa.:)
   Nie podoba mi się jednak to, że oficjalna promocja jest dostępna w Europie z wyraźnym komunikatem, że film (przynajmniej jak dotąd) będzie dla nas niedostępny.

   Usuń
  8. Masz rację Moemi, że jako fan nauczyłam się radzić z brakami w tv, że tak to ujmę. Ale to nie zmienia faktu, że te blokady na naszą szerokość geograficzną jest dość irytująca.

   Usuń
  9. Taaak ... nawet był taki film o wielkim tornadzie i nauczycielu.:)) Wszystko, co ciekawe można było w zwiastunie.:))
   Na razie skupię się na trzymaniu kciuków za I sezon.:) A drugi ... jeśli Daniel nie trafi w porę do szpitala ... to kogo będziemy w nim oglądać?:)

   Usuń
  10. Też pamiętam tamten film o ognistych tornadach z całkiem przystojnym nauczycielem. :-)
   No właśnie, to jest pytanie. Ale przecież tam ( w tym serialu) jest całkiem sporo krwistych postaci. ;-))

   Usuń
  11. No właśnie ten brak konsekwencji jest mocno drażniący. No chyba, że chodzi o to abyśmy to my zwrócili się do swoich kablówek aby nawiązały współpracę z EPIX.

   Usuń
  12. O, tak. Cała galeria bohaterów, którzy maja coś za uszami.:) Ale bądźmy szczere. Interesuje nas szczególnie jeden z nich.:)

   Usuń
  13. Oczywiście, że interesuje mnie głównie ten jeden, Daniel. A reszta…no cóż stanowi całkiem fajny dodatek. ;-)))

   Usuń
  14. Rzekłabym niezbędny dodatek.:)
   Swoją drogą ciekawe jak Daniel odnajdzie się w roli człowieka szpiegującego kolegów po fachu i to takich, którzy przynajmniej w założeniu, stoją po tej samej stronie barykady. Pokazał już jak dalece potrafi skupić się na zadaniu, bez względy na koszty tego skupienia.

   Usuń
  15. Niestety dodatki są niezbędne. :)))
   To musi być trudne dla Daniela. Wydaje się, że z niektórych zaczął w jakimś sensie lubić z innymi nie wiadomo jakie łączą wspomnienia, zatem to nie jest łatwe zadanie pozostać obiektywnym.

   Usuń
  16. Ale tylko dla zagmatwanie intrygi.:))
   Nie jestem pewna czy Daniel kogoś lubi. Raczej stara się być miły, by ułatwić sobie zadanie i nie wiadomo co tak naprawdę w tej pięknej głowie siedzi. Pewne jest tylko to, że coś (choć też nie do końca wiadomo co i jakie będzie miało to znaczenie) łączy go z Hectorem.

   Usuń
  17. Zatem dodatki pozostają. ;-)

   Po tych dwóch odcinkach wciąż mało wiemy, dlatego napisałam że Daniel w jakimś sensie lubi obserwowanych, bądź takie robi wrażenie. I bardzo mnie ciekawi co Daniela łączy z Hectorem.

   Usuń
  18. Ja też nie wiem, czy Daniel kogoś lubi, czy nie lubi. Po dwóch odcinkach wciąż niewiele wiadomo i nie ma też pewności kim jest Daniel i co nim kieruje. A ponieważ nasz drogi szpieg perfekcyjnie potrafi udawać kogoś kim nie jest (???), to wszystko jest jeszcze możliwe.

   Usuń
  19. Właśnie dlatego nie do końca ufam Danielowi. Nawet zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno jest po właściwej stronie.;-)

   Usuń
  20. I słusznie.:) Daniel wcale nie musi być "tym dobrym", ale czy to w czymś przeszkadza? Raczej nie, bo robi się jeszcze ciekawiej.:)

   Usuń
  21. Oj, i to bardzo ciekawiej. W dodatku zapewne i aktorsko taka rola jest znacznie lepsza dla aktora. Ale nasze (moje) biedne serce…

   Usuń
  22. Nasze (Twoje) biedne serca mają już dużą wprawę w wybaczaniu RApostaciom różnych grzeszków - dużych i małych. Tym razem (o ile będzie to konieczne) też damy radę.:)

   Usuń
  23. To prawda. Czasem szybko czasem trwa to troszkę dłużej ale wybacza się Ryśkowym postaciom. A później nawet i bardzo lubi, że wspomnę tylko sir Guy’a. ;-)

   Usuń
  24. Bo w każdej z nich (nawet takiej najokropniejszej) jest coś dobrego. Trzeba to tylko dostrzec.:)

   Usuń
  25. I chyba właśnie to poprzez swoje kreacje postaci próbuje nam przekazać RA, że nie zawsze wszystko jest tak czarno-białe. Że trzeba umieć otworzyć się na inne spojrzenie na pewne sprawy i być bardziej empatycznym ( co nie zawsze przychodzi łatwo).

   Usuń
  26. I nie sądzić książki po okładce.:) Jak Guy'a, Francisa (wybacz, wiem, że za nim nie przepadasz), Johna M. czy ... Daniela. Ten ostatni liczę, że nas zaskoczy.:)

   Usuń
  27. Dokładnie, choć każda ta „okładka” ma twarz Rysia. ;-) I nie do końca jest tak, że nie przepadam za Francisem, zwyczajnie trudno go lubić, choć dzięki RA próbuję go zrozumieć. Generalnie nie przepadam za stylistyką ( i całą tą jego promocją) jaką zaprezentował Fuller w „Hannibalu” co jak sądzę (być może i niesprawiedliwie) kładzie się cieniem na moją sympatię dla Francisa.

   I coraz bardziej przychylam się do Twojego spojrzenia na Daniela. :-)

   Usuń
  28. To jeden z powodów, dla którego "okładka" jest tak ... interesująca.:)
   Francisa trudno lubić. Ale Francis z twarzą RA jest szczególnym Francisem, zupełnie innym od poprzednich, chyba najbliższym książkowemu pierwowzorowi i nie jest jedynie maszyną do zabijania w imię chorych fantazji. Stylistyka serialu ... cóż była jaka była, promocja również i może na tym lepiej zakończę.:) Zresztą i tak chodzi teraz o Daniela: uroczo uśmiechniętego lub posępnego i skupionego na zadaniu ( w obu wypadkach!:).

   Usuń
  29. No właśnie, gdy patrzy się na tego Ryśkowego Francisa to gdzieś tam z tyłu głowy pojawia się pytanie, co byłoby gdyby nie spotkało go to co spotkało, że być może gdyby sięgnął po pomoc kogoś kompetentnego udałoby mu się pokonać Smoka.

   I wciąż Daniel jest wielką zagadką. I to pod każdym względem. :-) Ale niewątpliwie ma niezwykły urok. ;-)

   Usuń
  30. Otóż to. I z pewnością owym kompetentnym nie powinien być inny psychopata.
   Daniel jeszcze trochę (oby tylko "trochę" a nie "na amen" ze względu na plany dystrybucyjne:) pozostanie zagadką. Owszem, ma niezaprzeczalny wdzięk i urok, ale potrafi też na zimno kalkulować i chyba ie zawaha się przed niczym, by wypełnić zadanie. To ... ciekawe zestawienie.:)

   Usuń
  31. Zdecydowanie inny psychopata, nawet jeśli uznany dr nie powinien mieć wpływ na Francisa.

   No właśnie sporo jest tych niewiadomych. Nie wiemy czy nie zawaha się lub może zostanie powstrzymany przed wykonaniem zadania. Choć wydaje się, że ten postrzał jaki otrzymał może skutecznie powstrzymać go przed realizacją zadania.

   Usuń
  32. Nie byłabym taka pewna, czy Daniel tuż przed postrzałem nie wypełnił (części?) zadania. Coś przekazał Sandrze wychodząc z budynku, ale co, to już jego słodka tajemnica.:) Natomiast ciekawe jest to, czy, jak sugeruje trailer, Daniel nie zaufał na początku nie tym ludziom co trzeba.

   Usuń
  33. Przypuszczam, że bardzo mocno zbliżył się do prawdy skoro go postrzelili. I w sumie nie wiadomo tak naprawdę komu zaufał Daniel. Och zbyt dużo niewiadomych w tym równaniu.

   Usuń
  34. Czyli pozostaje nam czekanie na odpowiedzi.:) Albo zabawa w domorosłego szpiega wykorzystującego informacje z dwóch pierwszych odcinków i trailerów.:)

   Usuń
  35. Taka zabawa może być całkiem fajna. :-) Problem w tym, że jak na samym początku tych 2-ch odcinków zaznaczono, że „program ten został zmodyfikowany w stosunku do oryginalnej wersji”, więc jest jeszcze więcej niewiadomych. ;-) A zwiastuny… no cóż te z zasady nie pokazują całej prawdy o filmie…

   Usuń
  36. I to jest kolejna niewiadoma w równaniu, bo nie wiemy, co jest prawdą w pierwszych odcinkach, a co nie. Czy powiązania miedzy bohaterami odpowiadają filmowej rzeczywistości, czy też potem okażą się inne. Wreszcie, co tak naprawdę kieruje Danielem i poszukiwanym kretem.:)

   Usuń
  37. No właśnie, nie mamy pewności czy twórcy nie przewrócą całą „prawdę” o 180 stopni. ;-) Co nie zmienia faktu, że chciałabym zobaczyć jak Daniel będzie rozwiązywał poszczególne zagadki i samemu sprawdzić jaką to on jest zagadką. ;-)

   Usuń
  38. To do listy "chciałabym" dodam jeszcze możliwość weryfikacji własnych teorii, mimo tego, że są oparte na wątłych (jak widać:) przesłankach.:) Ale widok ciepło uśmiechniętego Daniela zrekompensuje wszystko ...

   Usuń
  39. No właśnie, to czy będziemy mogli zweryfikować nasze dotychczasowe uwagi na temat Daniela, to największa z niewiadomych.

   Usuń

Nadrzędną zasadą tego bloga jest szacunek dla pana Armitage’a, dla autorki bloga, jak również dla komentujących, którzy pozostawiają tu komentarz. Zostawiając swój komentarz zobowiązujesz się postępować zgodnie z tą zasadą. Autorka bloga zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza, który wg jej uznania będzie naruszał powyższe zasady.