piątek, 26 czerwca 2015

I coś dla miłośników serialu „Hannibal”.
Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi wiankami z kwiatów, bo to że twórcy serialu „Hannibal” są ukoronowani takimi winkami to wiem, tylko nie wiem dlaczego. ;-)

p.s.
Będę tu wieczorem jak pożegnamy odchodzącego na emeryturę mojego byłego dyrektora.

20 komentarzy:

 1. No i przyszło mi pozostać w niewiedzy, a wydawało mi się, że zaglądają tu miłośnicy tego serialu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorki, Aniu, ale ja też nie mam pojęcia, o co chodzi z wiankami ;). I nie bardzo mam teraz czas, by się dowiedzieć. Także obie pozostajemy w niewiedzy ;)

   Usuń
 2. Aniu, wybacz spóźnienie, początek wakacji, to i o "zadaniach domowych" zapomina się.:) Ok. Zapominam ze względu na uwiąd starczy a nie wakacje.:)) Ale w przebłysku świadomości znalazłam odpowiedź na Twoje pytanie.:) Proszę bardzo!
  http://zpopk.pl/co-laczy-hannibala-i-one-direction-czyli-skad-te-wianki.html#axzz3eMTsbYuI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam swoją teorię na te wianki, ale na to bym nie wpadła :). Zresztą myślałam, że to ma związek konkretnie z serialem, a nie połową sieci ;)

   Usuń
  2. Dziękuję Eve:* Wydawało mi się, że te wianki coś symbolizują, a tu okazuje się że nie :-)

   Usuń
  3. Czyżbyś miała na myśli Noc Kupały?:))

   Usuń
  4. Czytasz w moich myślach Eve, ale potem stwierdziłam, że przecież to niemożliwe :D

   Usuń
  5. No nie wie, nie wiem ... :) Germanie i Celtowie mieli święta o podobnym charakterze. Choć nie pamiętam, czy używali przy nich ... wianków.:) Ważne, że "idea" była taka sama.:)

   Usuń
  6. No tak, ale nawet jeśli mieli święta o podobnym charakterze to nie sądzę aby faceci biegali w wiankach na głowie, prędzej widziałabym w niech niewiasty. ;-) Więc to skojarzenie i widok RA w tych wianku daje piorunującą mieszankę :D ( sorry RA :*)

   Usuń
  7. Ok.:) Czyli pozostajemy przy poszukiwaniu kwiatu paproci.:) RA w wianku to zaiste wstrząsający widok.:)

   Usuń
  8. Nawet mając tą wiedzę o pobudkach jakimi kierują się zakładający te wianki, to gdybym jakiegokolwiek faceta zobaczyła w takim wianku to nie wiem czy dałabym radę utrzymać powagę ;-)

   Usuń
  9. Cóż ... wianek to niezbyt twarzowe nakrycie głowy dla faceta.:) Chyba, że laurowy, ale to inna bajka.:))

   Usuń
 3. Dobra, skoro już dobrałam się do neta, to popytałam tu i ówdzie i już wiem - generalnie chodzi o to, że nie wiadomo, o co chodzi :). Wianki stały się popularne i wiele fandomów zaczęło tworzyć zdjęcia postaci z wiankami na głowie. A fandom "Hannibala" jest kojarzony z wiankami dlatego, że to ekipa tego serialu jako pierwsza zaczęła wrzucać fotki z prawdziwymi wiankami na głowie, a nie z photoshopa. Taka historia :)
  Nie należę do Fannibals, ale chyba muszę się koło nich zakręcić :D. Tylko nie koło fanów Hannigrama, bo to dla mnie za dużo :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli to są dokładnie te same informacje, do linka których podała Eve.

   Usuń
  2. No właśnie nie, bo jest tam jeden szczegół, który mnie bardzo nurtował, a który nie był podany w tym linku ;)

   Usuń
 4. Przyznam, że ja do tej pory też nie wiedziałam, o co chodzi z tymi wiankami. Owszem zastanawiałam się skąd taki ich wysyp na tumblr, ale uznałam to za kaprys młodzieży nastoletniej i moda, której nie ogarniam. ^^ RA wygląda w nim uroczo, ale jak dla mnie nie musiał tego robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moda faktycznie dziwna, ale często moda taką potrafi być.;-) A RA rzeczywiście wygląda uroczo, i wydaje mi się, że chciał to zrobić, może aby wesprzeć twórców. Hmmm…

   Usuń
  2. Pewnie tak. Każde wsparcie im się przyda. :D

   Usuń
  3. Po obejrzanych ostatnio odcinkach ( wiało nudą i to mocno ;-))jak najbardziej się z tym zgadzam ;-)

   Usuń

Nadrzędną zasadą tego bloga jest szacunek dla pana Armitage’a, dla autorki bloga, jak również dla komentujących, którzy pozostawiają tu komentarz. Zostawiając swój komentarz zobowiązujesz się postępować zgodnie z tą zasadą. Autorka bloga zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarza, który wg jej uznania będzie naruszał powyższe zasady.